Do závodu Turné v Innsbrucku postoupili čtyři čeští skokani

Innsbruck

Do třetího závodu Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích postoupila česká čtveřice Jan Matura, Antonín Hájek, Lukáš Hlava a Čestmír Kožíšek. Kvalifikaci vyhrál Nor Anders Fannemel před vedoucím mužem seriálu Thomasem Diethartem z Rakouska.

Norský skokan na lyžích Anders Fannemel vyhrál kvalifikaci na třetí závod Turné čtyř můstků v Innsbrucku.

Matura, jedenáctý muž minulého závodu v Ga-Pa, měl velkou smůlu na podmínky a zadní vítr ho srazil k zemi na 114,5 metru. Obsadil 27. místo a v sobotním prvním kole ho čeká Němec Andreas Wank.

Hájek (115,5) byl o dvě místa za ním a jeho soupeřem bude další německý skokan Karl Geiger. Hlava (114,5) skončil 43. a nastoupí proti Slovinci Jaku Hvalovi, Kožíška (111,5) čeká Marinus Kraus z Německa.

Kvalifikace, kterou hodně ovlivnil měnící se vítr, přinesla několik zajímavých dvojic pro první kolo sobotního závodu. Simon Ammann a Thomas Morgenstern totiž do kvalifikace nenastoupili, takže čtyřnásobného olympijského vítěze a mistra světa ze Švýcarska čeká Diethart, Rakušana Morgensterna pak vítěz kvalifikace Fannemel. Bývalý vítěz Turné Fin Janne Ahonen nastoupí proti Rakušanovi Andreasi Koflerovi.

Sobotní třetí závod v Innsbrucku však ohrožuje nepříznivé počasí. Podle předpovědi má na Bergiselu foukat vítr rychlostí až 100 km/h. Může se tak opakovat historie z roku 2008, kdy se v Innsbrucku neskákalo a druhou polovinu Turné hostil Bischofshofen, kde se uskutečnily dva závody.

Kvalifikace na závod SP a třetí díl Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v Innsbrucku (Rakousko):