Krýzl ani Trejbal prvním kolem slalomu v Bormiu neprošli

Bormio

Slalom Světového poháru v Bormiu vyhrál Němec Felix Neureuther před Rakušanem Marcelem Hirscherem a vybojoval první vítězství v sezoně. První závod v novém roce nevyšel českým lyžařům. Kryštof Krýzl obsadil v úvodním kole 48. místo, přičemž od postupující třicítky ho dělilo 1,25 sekundy. Filip Trejbal svou jízdu nedokončil.

Kryštof Krýzl.

Po prvním kole vedl mistr světa a úřadující vítěz Světového poháru Hirscher o jedinou setinu sekundy před Neureutherem. Stříbrný medailista z loňského světového šampionátu ve Schladmingu však zvládl druhou jízdu již za umělého osvětlení rychleji o 37 setin a devátý čas kola mu zajistil šesté prvenství v kariéře. Třetí Mangred Mölgg z Itálie zaostal za Neureutherem o 65 setin.

"Snažil jsem se do toho pořádně šlapat. Už loni jsem zažil, že jsem byl těsně za Marcelem a on pak ve finále ještě zabral. Dneska jsem to chtěl obrátit," uvedl Neureuther. "Už v tréninku mi přišlo, že mi to dobře jezdí. A konečně mě taky nic nebolí," řekl devětadvacetiletý lyžař.

Podle Hirschera nebyl dnes Neureuther k poražení. "Měl nahoře skvělý tah na lyžích. Já se vydal v druhém kole naplno, s tím musí být člověk spokojený," prohlásil druhý muž průběžného pořadí SP, v němž opět snížil náskok Nora Aksela Lunda Svindala.

Hirscher je druhý i v hodnocení slalomu. V tom udržel vedení jeho krajan Mario Matt, který skončil v Bormiu třináctý.