Lyžař Bank bodoval v Adelbodenu, blýskl se hlavně v druhém kole

Český lyžař Ondřej Bank skončil sedmadvacátý v obřím slalomu ve švýcarském Adelbodenu a v aktuální sezóně Světového poháru potřetí v této disciplíně bodoval. Vyhrál Felix Neureuther a připsal si vůbec první výhru v kariéře v obřím slalomu. Pro Německo získal první vítězství v této disciplíně od roku 1973, kdy se to podařilo Maxi Riegerovi.

Ondřej Bank na trati v Adelbodenu.

Druhý byl se ztrátou jediné desetiny Francouz Thomas Fanara, po prvním kole vedoucí muž. Třetí místo obsadil Rakušan Marcel Hirscher, který tak snížil náskok Nora Aksela Lunda Svindala v celkovém hodnocení SP a v pořadí obřího slalomu si upevnil vedení. Loni famózní Američan Ted Ligety, vítěz úvodních dvou závodů sezony, nedokončil druhé kolo, neboť zavadil špičkou o branku a přišel o lyži.

Bank v olympijské sezóně bodoval v obřím slalomu v Beaver Creeku a Alta Badii, ale také jednou třicátým místem ve sjezdu v Beaver Creeku. V celkovém pořadí disciplíny je na 37. místě a dostal se o dva body před krajana Kryštofa Krýzla.

Bank na vítěze ztratil v součtu obou jízd 3,06 sekundy, ale blýskl se devátým nejlepším časem druhého kola, v němž byl rychlejší než Fanara, Hirscher, celkově čtvrtý Francouz Alexis Pinturault, desátý Benjamin Reich i dvanáctý Svindal.

První nepostupové 31. místo obsadil Krýzl, jenž zaostal o 4,26 sekundy za nejrychlejším mužem prvního kola a pět setin mu chybělo k účasti v druhém. Třetí Čech na startu, dvacetiletý Adam Kotzmann, v druhém startu v SP v kariéře obsadil předposlední 55. místo s odstupem téměř osmi sekund.