Rubriky:

Lyže a snowboard

Samková se vrátila po zranění sedmým místem, Novotný skončil v péči lékařů

11. ledna 2014 16:46 - Vallnord-Arcalís

Česká snowboardcrossařka Eva Samková se vrátila do Světového poháru po lehkém zranění kolena sedmým místem v Andoře. Po kolizi a následném pádu v semifinále bez potíží vyhrála takzvané malé finále. Vítězkou se stala Kanaďanka Dominique Maltaisová před Bulharkou Alexandrou Žekovovou a Lindsey Jacobelisovou z USA. Stínem závodu je vážné zranění kolena Michala Novotného.

 

Barbora Berdychová

Dvacetiletá trojnásobná juniorská mistryně světa Samková byla druhá v kvalifikaci a prokázala, že koleno je už v pořádku. V semifinálové jízdě ale při pokusu předjet Američanku Jacqueline Hernandezovou škrtla o prkno soupeřky a obě snowboardistky upadly. "Byla to vina Evy," připustil v rozhovoru s ČTK kouč Marek Jelínek. "Jo, moje chyba, trochu jsem to uspěchala, jak nejsem zvyklá jezdit v šesti," souhlasila Samková. "Hlavně, že se nic nestalo," ulevilo se jí.

Vyhrála bez větších potíží alespoň malé finále. "O dvacet metrů," poznamenal Jelínek. "To jsem si spravila chuť," řekla ČTK Samková. Česká naděje pro olympiádu v Soči v boji o sedmé místo porazila hravě i vítězku z Vancouveru Kanaďanku Maelle Rickerovou. "Beru to pozitivně, sice jsem chtěla víc, ale jsem spokojená," doplnila Samková.

I kouč souhlasil. "Tři týdny nejezdila, dobrý výkon," pochválil Samkovou. Vítězka úvodního závodu sezóny v Montafonu kvůli zranění kolena vynechala závody v kanadském Lake Louise, v průběžném pořadí SP jí nyní patří čtvrté místo.

Novotný si zřejmě přetrhl zkřížený vaz

Hned v první finálové jízdě upadl Novotný a s největší pravděpodobností si přetrhl zadní zkřížený vaz v pravém koleně. Dostal se do navlas stejné situace jako boulařka Nikola Sudová, která si stejné zranění přivodila rovněž měsíc před olympiádou ve Vancouveru, kde nakonec startovala, ale podle očekávání neuspěla.

"Je nyní v péči lékařů, řešíme to i s českými doktory. Ale podle prvních vyšetření to nevypadá dobře," řekl Jelínek. Novotný podle všeho sáhne ke stejnému řešení jako před čtyřmi lety Sudová - zkusí se na Soči připravit i se zraněním, neboť operační zákrok by si vyžádal dlouhou léčbu.

Další čeští reprezentanti David Bakeš a Emil Novák se seřadili na 28. a 29. místě. V Andoře se pojede i v neděli, závody jsou posledním kláním SP před olympijskými hrami v Soči.

SP ve snowboardcrossu ve Vallnordu-Arcalísu (Andorra):
Muži:
1. Jacob (USA)
2. Sivertzen (Nor.)
3. Visintin (It.)
4. Holland (USA)
5. Perathoner (It.)
6. Baumgartner (USA),
...28. Bakeš
29. Novák,
44. Novotný (všichni ČR).
Průběžné pořadí (po 3 ze 6 závodů):
1. Hughes (Austr.) 1560
2. Visintin 1426
3. Sivertzen 1370,
...41. Novák 92
42. Novotný a Bakeš oba 75,5.
Ženy:
1. Maltaisová (Kan.)
2. Žekovová (Bul.)
3. Jacobellisová (USA)
4. Fudžimoriová (Jap.)
5. Olafsenová (Nor.)
6. Clarková Ribeirová (Braz.)
7. Samková (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 3 ze 6 závodů):
1. Maltaisová 2600
2. Jacobellisová 1960
3. Olafsenová 1650
4. Samková 1360,
...38. Chourová (ČR) 26.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard