Strachová dojela ve slalomu Světového poháru pod světly ve Flachau patnáctá

Flachau

Lyžařka Šárka Strachová obsadila patnácté místo ve Flachau v předposledním slalomu Světového poháru před olympijskými hrami v Soči. Závod pod umělým osvětlením, jenž je s dotací 125 000 eur nejlépe ohodnoceným ženským podnikem v sezóně, vyhrála stejně jako loni suverénně Mikaela Shiffrinová z USA.

Lyžařka Šárka Strachová během slalomu Světového poháru ve Flachau.

Strachová tak skončila v druhé desítce i ve čtvrtém slalomu sezóny, v nichž bodovala. Po prvním kole byla šestnáctá, po druhé jízdě se navzdory slabší finální části česká lyžařka posunula o jednu příčku nahoru. Jejím nejlepším umístěním ve slalomu v ročníku tak zůstalo dvanácté místo z prosincového závodu v Lienzu.

Osmadvacetiletá vlajkonoška české výpravy pro Soči ztratila na mistryni světa Shiffrinovou celkově 2,53 sekundy. Druhá česká reprezentantka Martina Dubovská zajela v prvním kole 50. čas a mezi elitní třicítku se neprobojovala.

Osmnáctiletá Shiffrinová potvrdila svou třetí výhrou v sezóně pozici velké adeptky na slalomové zlato ze Soči. Vedoucí žena hodnocení disciplíny měla po prvním kole náskok devět desetin a i na rozbité trati v druhém kole si dojela pro jasné vítězství. Po Francouzce Perrine Pelenové a Chorvatce Janice Kosteličové se stala třetí ženou, jež vyhrála ještě před 19. narozeninami sedm slalomů SP.

Höflová-Rieschová zvýšila vedení ve Světovém poháru

Druhá skončila stejně jako loni ve Flachau Švédka Frida Hansdotterová, jež na svou přemožitelku ztratila 83 setin. Její krajanka Maria Pietiläová-Holmnerová na třetí pozici měla odstup už 1,14.

Hansdotterová se dostala také na druhou příčku v hodnocení slalomu SP. Vystřídala na něm Rakušanku Marlies Schildovou, jež v druhém kole místo útoku na vítězství z dělené třetí pozice upadla a dojela s velkou ztrátou poslední. Celkové vedení v seriálu zvýšila v úterý čtvrtá Němka Maria Höflová-Rieschová.