Sdruženář Frenzel suverénně vyhrál miniseriál v Seefeldu

Německý sdruženář Eric Frenzel potvrdil roli největšího favorita a vyhrál v Seefeldu premiérový třídílný seriál Nordic Combined Triple. Vedoucí muž Světového poháru měl v cíli nedělního závěrečného závodu náskok 21,2 sekundy před Norem Haavardem Klemetsenem.

Německý sdruženář Eric Frenzel.

Pětadvacetiletý mistr světa Frenzel vyhrál už páteční prolog a první místo mu patřilo i po sobotě. Ve skokanské části sice klesl na průběžné druhé místo za Klemetsena, ale vzhledem k tomu, že je výrazně lepším běžcem, nebylo o jeho vítězství prakticky pochyb.

Frenzel také brzy Nora předběhl a vypracoval si v čele až třičtvrtěminutový náskok. V závěrečných kilometrech si mohl dovolit zpomalit a doběhl si pohodlně pro vítězství. Třetí po běhu na 15 km skončil další norský sdruženář Magnus Moan.

Za celkový triumf získal Frenzel dvojnásobné body do Světového poháru a největší podíl z dotace 100 tisíc eur.

Čeští sdruženáři v premiéře miniseriálu na body nedosáhli. Do sobotního závodu pro 50 nejlepších z pátečního prologu se nedostali Tomáš Slavík a Miroslav Dvořák, v sobotu poté po dalším zúžení na 30 odpadli i Pavel Churavý a Tomáš Portyk.