Křížová bodovala ve sjezdu Světového poháru v Cortině 26. místem

Cortina d'Ampezzo

Lyžařka Klára Křížová obsadila v prvním ze dvou sjezdů Světového poháru v Cortině d'Ampezzo 26. místo a zaznamenala nejlepší výsledek za poslední čtyři roky. Vyhrála Němka Maria Höflová-Rieschová a díky třetímu vítězství v sezóně zvýšila své vedení v hodnocení seriálu.

Klára Křížová zaznamenala nejlepší výsledek za poslední čtyři roky.

Čtyřiadvacetiletá Křížová ztratila na vítězku 1,87 sekundy a připsala si nejlepší umístění v kariéře od 20. příčky ve sjezdu ve Svatém Mořici v lednu roku 2010. Dcera bronzové medailistky z olympijských her v Sarajevu Olgy Charvátové-Křížové bodovala v SP počtvrté v kariéře a podruhé v sezóně. "Jsem moc ráda, byl to těžký závod. Soči se blíží, tak je třeba se zlepšovat," řekla Křížová v tiskové zprávě svazu.

Po dojezdu slavila Křížová průběžné 22. místo v cílovém prostoru zdviženými pažemi. Jistotu bodovaného umístění však neměla, neboť na startu poté čekaly ještě téměř dvě desítky závodnic. Jediná česká reprezentantka v rychlostních disciplínách skutečně ještě o čtyři příčky klesla, ale nejlepší umístění v olympijské sezóně uhájila. První bod v ročníku si připsala za 30. pozici před dvěma týdny v Altenmarktu.

Problémy s počasím

Sjezdařské závody v italské Cortině provázely problémy s počasím, ale Křížovou to nerozhodilo. "Asi hodinu před startem začalo sněžit a vypadalo to, že to budou posouvat. Nakonec jsme startovaly taky kvůli silnému větru ze sníženého startu," popsala.

Sjezd v Cortině byl náročný, ale Křížové se jelo dobře. "Samozřejmě mám ještě rezervy, ale kdo je nemá? Pořád je co zlepšovat," uvedla lyžařka, která se chystá na druhé olympijské hry. Ve Vancouveru byla 29. v superobřím slalomu a 37. ve sjezdu.

Devětadvacetiletá Höflová-Rieschová si po druhém místě ve čtvrtečním super-G dojela pro 27. vítězství v kariéře s náskokem 31 setin před Tinou Weiratherovou z Lichtenštejnska. Na třetí příčku se překvapivě dostala Rakušanka Nicole Schmidhoferová, jež s číslem 39 startovala ještě za Křížovou.

V průběžném pořadí zvýšila Höflová-Rieschová své vedení před Weiratherovou na 158 bodů. Díky tomu, že všechny tři výhry v tomto ročníku zaznamenala ve sjezdu, je také v čele hodnocení disciplíny.

Lyžařky v Cortině absolvují další sjezd hned v sobotu a náročný čtyřdenní program zakončí nedělním superobřím slalomem. Organizátoři museli nahradit zrušené závody z minulého víkendu a už dříve převzali pořadatelství dalších dvou závodů z Garmisch-Partenkirchenu.