Křížová získala v super-G v Cortině bod, vyhrála Gutová

Cortina d'Ampezzo/ Kitzbühel

Lyžařka Klára Křížová obsadila v superobřím slalomu v Cortině d'Ampezzo 30. místo a získala další bod do hodnocení Světového poháru. Poslední rychlostní závod před olympijskými hrami, který ovlivnily silné nárazy větru, vyhrála Švýcarka Lara Gutová.

Sjezdařka Klára Křížová.

Dvaadvacetiletá Gutová si pátým vítězstvím v sezóně pojistila vedení v průběžném pořadí disciplíny a před posledním superobřím slalomem má na dosah malý křišťálový glóbus. Před Tinou Weiratherovou z Lichtenštejnska, kterou dnes o 12 setin sekundy odsunula na druhé místo, má náskok 38 bodů.

Třetí příčku vybojovala na olympijské sjezdovce na Tofaně Maria Höflová-Rieschová. Němka si udržela výrazný náskok v čele celkového pořadí před Weiratherovou.

Česká olympionička navázala v posledním ze čtyř závodů v italském zimním středisku na 26. místo z pátečního sjezdu. Za vítěznou Gutovou zaostala o 3,38 sekundy.

Před olympijskými hrami čekají lyžařky už jen dva závody v technických disciplínách. Příští týden jsou ve Slovinsku na programu slalom a obří slalom.

Super-G v Kitzbühelu vyhrál nejstarší lyžař SP Défago

Superobří slalom Světového poháru v Kitzbühelu vyhrál nejstarší lyžař seriálu Švýcar Didier Défago ze Švýcarska. Čeští reprezentanti v závodu, který je rovněž součástí superkombinace, nebodovali. Nejlepším z nich byl Ondřej Bank na 46. místě.

Šestatřicetiletý Défago si dojel pro první vítězství po třech letech a celkově vyhrál pátý závod SP. Druhého Američana Bodeho Millera porazil o pět setin sekundy, Nor Aksel Lund Svindal s Rakušanem Maxem Franzem na třetí příčce zaostali o 15 setin.

Bank před večerním slalomem na Défaga ztrácí 1,34 vteřiny. Zbývající dva Češi skončili s mankem přes tři sekundy na chvostu startovního pole - Kryštof Krýzl byl 79. a Martin Vráblík ještě o dvě příčky horší.

Superkombinaci Světového poháru v Kitzbühelu vyhrál francouzský lyžař Alexis Pinturault před Tedem Ligetym z USA a společně se podělili o malý glóbus za triumf v disciplíně. Z tria českých reprezentantů dokázal bodovat jen Kryštof Krýzl na 29. příčce.