Rubriky:

Lyže a snowboard

Zlomenina ji nezastavila. Kowalczyková se nacpala léky a pospíchala pro zlato

13. února 2014 14:07 - Soči

Před dvěma týdny utrpěla frakturu kosti v levém nártu a veškeré její olympijské naděje se zdály být fuč. Jenže polská běžkyně na lyžích Justyna Kowalczyková se obdivuhodně dala do kupy a závodu na 10 km klasicky kralovala s více než osmnáctisekundovým náskokem.

 

Matthias Schrader, ČTK/AP

O svém zdravotním problému dlouho mlčela. Až když dojela ve skiatlonu šestá a slyšela kritické hlasy, vyvěsila na svůj facebookový profil rentgenovou fotografii svého nártu s patrnou zlomeninou u levého malíčku. „Zdravím všechny experty," napsala do statusu.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si vlastní tým na Fantasy Sport.cz

Sprint vynechala, do desítky svou oblíbenou klasickou technikou se pustila s vervou. „Byl to boj se zraněním, ale díky silným lékům jsem bolest necítila," líčila. „Nejhorší pro mě byly dny po zranění, to noha bolela dost," přiznávala jednatřicetiletá lyžařka, která pátou medailí v žebříčku nejúspěšnějších polských olympioniků přeskočila skokana Adama Malysze.

„Ve Vancouveru brala Slovinka Majdičová bronz po pneumotoraxu, teď Justyna vyhrála se zlomeninou. Lidi dokážou cokoliv," uznale říkala v cíli 21. Eva Vrabcová-Nývltová. „Justyně jsem moc přála. Říkala mi, že chce končit, snad ji tenhle výsledek motivuje k pokračování. Protože pak by závody byly úplné norské mistrovství," říkala česká běžecká jednička.

Jelo se ve 12 stupních a rozměklé stopě. Některé Američanky závodily jen v úsporných trikotech bez rukávů. „Vzala jsem si co nejméně oblečení a to ještě jen proto, že na závody na sobě prostě něco mít musíme," líčila s úsměvem pátá Norka Marit Björgenová.

sob (Soči), Právo

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard