Skikrosař Kraus skončil druhý na Světovém poháru v Arose

7. března 2014 15:21 - Arosa

Skikrosař Tomáš Kraus skončil druhý v závodu Světového poháru v Arose a dosáhl nejlepšího umístění v sezóně. Z vítězství se v prvním závodu po olympijských hrách v Soči radoval domácí Švýcar Alex Fiva. Ženám kralovala Norka Marte Gjefsenová, Nikol Kučerová vypadla ve čtvrtfinále.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Bývalý mistr světa a vítěz Světového poháru ve skikrosu Kraus se na stupně vítězů dostal po roce. Loni v únoru vyhrál závod v německém Grasgehrenu.

Ve finále se Kraus držel v závěsu za Fivou a za ním byla díra, protože Kanaďan Christopher Delbosco a Nor Didrik Bastian Jüll se srazili. Už na posledním skoku tak český lyžař zvedl radostí ruce nad hlavu a oslavil své pondělní čtyřicetiny.

"Mám dneska svátek, tak je to aspoň dárek k svátku, když jsem to k narozeninám nestihl," řekl Kraus ČTK. "Bylo to hodně natěsno v každé jízdě, musel jsem to tam vždy zmáčknout, ale vyšlo to. Je to určitá náplast za olympiádu," řekl Kraus.

V semifinále měl i štěstí

Na nedávných olympijských hrách v Soči rovněž myslel Kraus na stupně vítězů, ale po kontaktu se Slovincem Filipem Flisarem upadl a skončil osmnáctý.

V Arose Kraus jako za starých časů výborně startoval. Díky tomu pro sebe jistě rozhodl osmifinále i čtvrtfinále. V tom ukázal své zkušenosti, protože v první zatáčce přetlačil Christopha Wahrstöttera z Rakouska a zbytek jízdy kontroloval.

V semifinále měl Kraus i velké štěstí. Hned v první zatáčce po startu měl kolizi s Rakušanem Andreasem Mattem a s Kanaďanem Bradym Lemanem. Český jezdec se dokázal nejrychleji znovu rozjet a dojel si z druhého místa pro postup do finále.

Kučerová zvládla osmifinále a dojela si pro postup z druhého místa. Ve čtvrtfinále ale účastnice her v Soči chybovala, dojela třetí a vypadla.

Závod SP v akrobatickém lyžování v Arose (Švýcarsko) - skikros:
Muži:
1. Fiva (Švýc.)
2. Kraus (ČR)
3. Jüll (Nor.)
Průběžné pořadí SP (po 8 z 11 závodů):
1. Duncan (Kan.) 361 b.
2. A. Matt (Rak.) 352
3. Öhling Norberg (Švéd.) 345
...
13. Kraus 159
Ženy:
1. Gjefsenová (Nor.)
2. Smithová (Švýc.)
3. Davidová (Fr.)
...
11. Kučerová (ČR) vyřazena ve čtvrtfinále
Průběžné pořadí SP (po 8 z 11 závodů):
1. Thompsonová (Kan.) 525
2. Smithová 450
3. Müllerová (Švýc.) 408
...
21. Kučerová 95
27. Zemanová (ČR) 62
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.