Biatlonista Soukup skončil v Pokljuce jedenáctý, Moravec minul šest terčů. Vítková sedmnáctá

Pokljuka

Jaroslav Soukup skončil ve stíhacím závodu Světového poháru biatlonistů v Pokljuce jedenáctý se ztrátou minuty a 20 sekund na vítězného Antona Šipulina z Ruska. Ondřej Moravec, který v této disciplíně získal v únoru v Soči stříbrnou olympijskou medaili, dojel po šesti střeleckých chybách na 34. místě.

Jaroslav Soukup byl na trati ve slovinské Pokljuce nejlepším z českých biatlonistů

V závodu žen byla z českého tria nejlepší sedmnáctá Veronika Vítková, která si ve srovnání se čtvrtečním sprintem polepšila o 31 míst. Lea Johanidesová obsadila 48. pozici a Jitka Landová dojela do cíle hned za ní. Vyhrála Finka Kaisa Mäkäräinenová před Torou Bergerovou z Norska, nečekaná vítězka sprintu Katharina Innerhoferová z Rakouska klesla na sedmé místo.

Soukup na střelnici minul terč dvakrát a vylepšil 19. příčku ze sprintu. Ve finiši o desátou pozici těsně prohrál s Američanem Lowellem Baileym.

Šipulin musel na jedno trestné kolo, zatímco vítěz sprintu Björn Ferry ze Švédska na dvě. To rozhodlo o tom, že si pořadí ze čtvrtka prohodili, Švéd přijel do cíle o osm a půl vteřiny později. Třetí skončil norský veterán Ole Einar Björndalen.

Moravec přišel o naději na lepší výsledek hned na první střelbě, kdy z pěti terčů sestřelil jen jeden. Další čeští reprezentanti nebodovali, Michal Krčmář dojel na 53. a Vít Jánov na 55. místě.