Ahonen kvůli nemoci nebude na MS v letech v Harrachově

Na mistrovství světa v letech na lyžích v Harrachově se neobjeví bývalá finská hvězda Janne Ahonen. Šestatřicetiletý skokan vynechá šampionát kvůli nemoci. Ahonen nestartoval už v minulých závodech Světového poháru v Kuopiu, Trondheimu a Oslu a je možné, že do této sezóny už nezasáhne.

Český skokan na lyžích Roman Koudelka se chystá na lety v Harrachově.

V minulosti Ahonen získal na MS v letech v individuálních závodech dvě stříbrné a dvě bronzové medaile. Ve Světovém poháru vyhrál 36 závodů, nyní je v průběžném pořadí na 31. místě.

Překvapením ve finské nominaci do Harrachova je jednadvacetiletý Sebastian Klinga, který má za sebou jen tři starty v SP a k bodovaným pozicím měl vždy daleko.

S německým týmem do Krkonoš nedorazí Richard Freitag, který se podle reprezentačního kouče Wernera Schustera potýká s technikou a místo šampionátu na mamutím můstku na sobě bude pracovat v tréninku. Dvaadvacetiletý Freitag v roce 2011 v Harrachově na velkém můstku vybojoval jedno ze svých tří vítězství ve Světovém poháru.

Šampionát v Harrachově začne ve čtvrtek kvalifikací.