Rubriky:

Lyže a snowboard

Northug i Cologna předčasně ukončili sezónu, nepojedou na finále SP do Falunu

11. března 2014 16:27 - Oslo
(Aktualizováno: 11. března 2014 18:26)

Hvězdní běžci lyžích Dario Cologna ze Švýcarska a Nor Petter Northug předčasně ukončili sezónu. Oba tak budou chybět ve víkendovém finále Světového poháru ve Falunu.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

Cologna nezávodil kvůli zranění prakticky celou zimu. Do Světového poháru se zapojil až dva závody před olympijskými hrami v Soči, kde poté získal dvě zlaté medaile. Po hrách začal opět cítit bolest v noze a vynechal víkendovou klasickou padesátku na Holmenkollenu.

"Měl jsem jediný cíl: jet na olympijské hry. Teď se chci uzdravit, abych mohl v létě zahájit přípravu na novou sezónu bez bolesti," uvedl osmadvacetiletý Cologna.

Zatímco Švýcar byl vzhledem ke své dlouhodobé absenci bez šance na slušné umístění v celkovém hodnocení SP, Northug se svým předčasným koncem vzdal šance na posun z aktuální čtvrté pozice.

"Necítí se dost silný na trénink, který je potřeba k přípravě na Falun. To může klidně zůstat doma a dívat se na závody v televizi," řekl norské stanici NRK Northugův trenér Eirik Myhr Nossum.

Osmadvacetiletý Northug zažil po rozpačité sezóně také nepovedené olympijské hry, na nichž zůstal bez medaile. Po Soči už absolvoval pouze sprint v Lahti, kde nepostoupil z kvalifikace. Ve Světovém poháru si devítinásobný mistr světa v této zimě připsal pouze jedno vítězství, na klasické desítce v rámci Tour de Ski ve Val di Fiemme.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard