Rakouská sjezdařka Fenningerová vyhrála poprvé Světový pohár

Lenzerheide

Rakouská lyžařka Anna Fenningerová vyhrála poprvé v kariéře celkové hodnocení Světového poháru. Velký křišťálový glóbus si zajistila díky druhému místu v superobřím slalomu ve finále seriálu v Lenzerheide. Závod vyhrála domácí Švýcarka Lara Gutová a ovládla hodnocení disciplíny.

Rakouská lyžařka Anna Fenningerová vyhrála poprvé Světový pohár.

Čtyřiadvacetiletá Fenningerová má před závěrečnými dvěma závody v čele pořadí před Gutovou nedostižný náskok 215 bodů. Mezi nejlepšími lyžařkami čtvrtečního super-G je v hodnocení ještě Němka Maria Höflová-Rieschová, jež ale přišla o šanci na velký glóbus po pádu ve středečním sjezdu, při němž si poranila rameno a předčasně ukončila sezónu.

"Nevím, co říct, ještě tomu ani nevěřím. Je to úžasný pocit," uvedla Fenningerová, které pro závěr sezony psychicky pomohl triumf v super-G na olympijských hrách v Soči. "Pro hlavu to bylo ohromně důležité. Po olympijském vítězství už jsem necítila takový tlak," řekla bývalá mistryně světa v superkombinaci, jež byla loni v celkovém hodnocení třetí.

Stejně jako Fenningerová získala ve čtvrtek svůj první glóbus, i když jen malý, dvaadvacetiletá Gutová. Švýcarka, která vyhrála i středeční sjezd, porazila Fenningerovou o 61 setin sekundy a potvrdila svou dominanci v super-G. Ze šesti závodů v sezóně vyhrála čtyři a v celkově porazila Rakušanku o 91 bodů. Třetí skončila ve čtvrtek s odstupem 95 setin Slovinka Tina Mazeová.