Rubriky:

Lyže a snowboard

Roztála i stopa u vleku, ale Češi doma září. Na bláto vytáhli dřevěný skibob

14. března 2014 16:41 - Jablonec nad Jizerou

Je to boj na vícero frontách. Poslední zbytky sněhu mizí pod skluznicemi, přesto skibobisté ještě usilují o body do Světového poháru. A českým zástupcům se v něm daří. Tradičně. Alena Housová podesáté vyhraje Světový pohár. Závodnice Sokola Jablonec nad Jizerou na domácí trati opanovala oba obří slalomy ve finále seriálu a na prvním místě má luxusní náskok před Rakušankou Lisou Zaffovou. SP v sobotu vyvrcholí dvoukolovým závodem v superobřím slalomu.

 

Snowhill, ČTK

Také pořadatelé svádějí urputný boj, a to s povětrnostními podmínkami. Sníh ale podle všeho vydrží. „Sluníčko nám dává zabrat, ale nevzdáváme se. Sníh se doplňoval i do stopy na vlek, protože ta prostě téměř zmizela," říká už se smíchem Vlastimil Maťátko, technický delegát. Zbývá už jen samotný závěr programu. Všechen sníh nestihne odplavat.

K vidění je v Jablonci ledacos. Pavel Hlaváč ml., bývalý mistr světa, předvedl i historický dřevěný skibob. Sám už závodil na modernějším vybavení tak jako další více či méně dávná slavná jména tohoto sportu: Jiří Moulis, Alana Hanousková či Irena Francová, v jejíž éře skibobisté tajně snili o zařazení na ZOH.

Housová a spol. jsou zdatnými nástupci. „Teď už mám takový náskok v bodech, že zítra si pojedu pro radost. Hlavně bych chtěla poděkovat organizátorům za heroický výkon v těchto nepříznivých podmínkách, popravdě jsem ani nevěřila, že se něco pojede. Smekám," uvedla Housová.

Mezi muži vyhrál Pavel Čiháček a v průběžném pořadí je druhý za už jistým vítězem SP Rakušanem Gerhardem Hauerem.

vap, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard