Koudelka je v polovině MS v letech šestý, vede Němec Freund

Skokan Roman Koudelka je díky nejdelšímu pokusu z druhého kola šestý v polovině mistrovství světa v letech na lyžích v Harrachově. V sobotu může na mamutím můstku na Čertově hoře útočit na medaile. V čele je po dvou dnešních kolech Němec Severin Freund.

Český skokan na lyžích Roman Koudelka po úspěšném skoku v Harrachově.

Celé kvarteto českých skokanů postoupilo po 1. kole do třicítky pro zbytek MS. Po pátku je Jan Matura čtrnáctý, Jakub Janda a Antonín Hájek se dělí o 21. místo. Hájek po druhém skoku spadl a narazil do hrazení, ale měl by být schopen pokračovat.

Koudelka dolétl v 1. kole do vzdálenosti 185,5 metru a ve druhém předvedl nejdelší let ze všech. Dopadl na 197 metrů a posunul se na šesté místo. Na zatím třetího Petera Prevce ze Slovinska ztrácí 13 bodů. "V prvním kole to byl pěkný skok a ve druhém mi konečně přály podmínky. Skok se mi povedl, strašně jsem si to užil. Měl jsem z toho velkou radost a doufám, že na to navážu," řekl Koudelka v televizním rozhovoru.

Smůlu měl Hájek. V prvním kole skočil 174,5 metru a byl 21. Ve druhém dopadl na 167 metrů, ale při brzdění na dojezdu mu náhle vypnula pravá lyže. Ještě v poměrně velké rychlosti narazil nekoordinovaně do hrazení a ze stadionu byl odvezen na saních. Nejel ale do nemocnice, jen k sanitce a brzy se sám postavil na nohy.

Po prvním kole vedl Prevc po letu dlouhém dvě stě metrů a za ním byli Freund i třetí Anders Bardal, kteří sice skočili o 3,5 metru více, ale Slovinec měl více bodů za vítr. Ve druhém kole skočil Freund 191,5 a má náskok přes 13 bodů na Bardala. Prevc dopadl jen na 183 metrů a klesl na třetí místo. Má jen bod náskok před čtvrtým Noriaki Kasaiem z Japonska, mistrem světa z Harrachova z roku 1992.