Moravec byl ve sprintu v Kontiolahti tři desetiny od bronzu

Kontiolahti

Biatlonista Ondřej Moravec obsadil čtvrté místo ve sprintu na Světovém poháru v Kontiolahti. Na desetikilometrové trati po bezchybné střelbě prohrál o tři desetiny sekundy boj o bronz s Američanem Lowellem Baileym, od stříbrného Alexandra Loginova jej dělilo 1,2 sekundy. Druhý sprint ve třech dnech vyhrál Nor Johannes Thingnes Bö.

Ondřej Moravec

"Možná jsem něco ztratil hned po stojce, když jsem si nemohl pořádně nasadit brýle, ale i tak je to super. Při vyhlašování jsem mluvil s Baileyem a pro něho to bylo první umístění na stupních vítězů. A tak jsem mu řekl, že je dobře, že je přede mnou," usmíval se Moravec.

Moravec dosáhl nejlepšího výsledku po olympijských hrách v Soči, kde vybojoval tři medaile. Zatímco v Pokljuce krátce po vrcholu sezony se nedokázal vměstnat do elitní desítky, ve dvou závodech v Kontiolahti ještě neudělal chybu na střelnici a dnes navázal na čtvrteční šesté místo. V pohárovém seriálu dopadl v této sezoně lépe jen v Annecy, kde byl ve sprintu druhý.

"Ondrovi na stupně vítězů skutečně chyběl kousek, ale mě zejména těší, že dokázal podruhé ve sprintu zajet špičkový výsledek. Myslím, že po zaváhání v Pokljuce je opět na pozicích, kam svými výkony patří," řekl České televizi reprezentační trenér Ondřej Rybář.

Po třetí střelbě byl Moravec ještě třetí, ale Loginov na závěrečném okruhu čtyřsekundové manko stáhl. Do nedělního stíhacího závodu, ve kterém získal na olympiádě stříbrnou medaili, vyrazí Moravec se ztrátou 19,7 sekundy na Böa. Lídr Světového poháru Martin Fourcade z Francie byl s dvěma chybami jedenáctý, jeho náskok v čele pořadí snížil díky šesté příčce Emil Hegle Svendsen z Norska.

Moravec se v průběžné klasifikaci posunul na dělené 11. místo a k top ten mu scházejí jen tři body. "Do hloubky je nestuduju a snažím se to neprožívat. Do konce jsou čtyři závody, to je 240 bodů. Jednoduše je to ještě daleko," řekl.

Bronzového medailistu z olympijského sprintu Jaroslava Soukupa zradila druhá střelba a po třech trestných okruzích skončil až na 47. místě. "Jarda v první části závodu opět ukázal, že má na to, měřit se s nejlepšími, ale pak opět šanci na dobrý výsledek prohospodařil na střelnici. Letos to nebylo poprvé, jsou to chyby, které stále opakuje, a to není nic pozitivního," zlobil se trenér Rybář.

O čtyři místa lépe dopadl Lukáš Kristejn s jednou střeleckou chybou, Vít Jánov skončil 55. a Michal Krčmář 67.