Rubriky:

Lyže a snowboard

Rybář byl jmenován biatlonovým šéftrenérem, týmy se tvoří

13. května 2014 15:52 - Praha

Ondřej Rybář se stal šéftrenérem biatlonových reprezentací. Úspěšného kouče mužů a v uplynulé olympijské zimě i Gabriely Soukalové do nové role jmenoval výkonný výbor biatlonového svazu.

 

Petr Horník, Právo

"Je to tak a teď jde o to, jak se postaví týmy," řekl Rybář. "Hledáme, jak vše poskládat, aby to fungovalo co nejlíp," doplnil.

Rybář stojí za výrazným vzestupem biatlonistů, kteří v čele s Ondřejem Moravcem, Michalem Šlesingrem a Jaroslavem Soukupem vozili medaile z mistrovství světa a vše vyvrcholilo v únoru na olympijských hrách v Soči. V Rusku vybojoval Moravec dva individuální cenné kovy a Soukup se Soukalovou přidali po jednom. Všichni tři doplněni o Veronikou Vítkovou byli navíc také členy stříbrné smíšené štafety.

Po sezóně Rybář řekl, že od mužů a Soukalové odejde, aby měl víc času věnovat se rodině. "Na svých rozhodnutích nic neměním," potvrdil. Proto svaz hledal, jak Rybáře využít, a post šéftrenéra se nabízel. "V prvé řadě si chci odvést svoji práci, aby to k něčemu směřovalo. Věřím, že šéftrenér kryje záda hlavním trenérům a připravuje jim potřebné věci, ale situace se vyvíjí a uvidíme, co pozice přinese," řekl.

V uplynulých čtyřech letech vedl Rybář biatlonisty a od loňského léta i Soukalovou, předtím působil také u žen. Od roku 2010 připravoval ženy Jindřich Šikola.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard