Rubriky:

Lyže a snowboard

Moravec se stal nejlepším tuzemským biatlonistou sezóny, porazil i Soukalovou

27. května 2014 20:56 - Praha

Český biatlon si zvolil svého krále! V anketě o nejlepšího tuzemského biatlonistu sezóny triumfoval trojnásobný olympijský medailista ze Soči Ondřej Moravec. V hlasování členů svazu porazil Gabrielu Soukalovou, pro cenu za třetí místo si při slavnostním vyhlášení v pražském klubu SaSaZu přišel Jaroslav Soukup.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Český biatlon prožil nejúspěšnější zimu, v které se poprvé v historii dočkal olympijské medaile. Tu první získal Soukup bronzem ve sprintu, ale hrdinou se stal Moravec, který přivezl dva individuální cenné kovy. Další přidala Soukalová a všichni tři spolu s Veronikou Vítkovou byli také členy stříbrné smíšené štafety.

"Cením si toho. Je to pro mě známka toho, že se mi daří," řekl Moravec. Cenu získal i loni, ale to se vyhlašovaly kategorie mužů a žen odděleně. "Takhle dohromady je to fér. Je sice pravda, že porovnávat kategorie nelze, ale vyhlašovat to zvlášť je zbytečné. Je lepší vybrat jednoho člověka, který si to zaslouží," řekl.

Zatímco členové biatlonového svazu dali nejvýše tři Moravcovy olympijské medaile, v hlasování fanoušků serveru iDnes.cz vyhrála Soukalová. Ta vedle medailí jezdila skvěle i ve Světovém poháru, v kterém celkově skončila čtvrtá.

Moravec, který oslaví začátkem června třicetiny, by si přál, aby se slavnostní večer uskutečnil dříve po skončení sezóny. "Už jsme zase ve fázi tréninku a myšlenkami jsem jinde. Není na to správná doba, ale neudělat to by byla chyba, to je bez debaty. Tak to uzavřeme a budeme se připravovat na další sezónu," usmál se.

Zemřelý předseda do Síně slávy

Trenérem roku se stal Ondřej Rybář, který byl v uplynulém období trenérem mužů a v olympijské sezóně dohlížel i na přípravu Soukalové. "Cena patří všem v tom našem rodinném biatlonovém realizačním týmu," řekl Rybář. Smolařem roku byl Michal Šlesingr, dvojnásobný medailista z MS, kterého v zimě sužovaly nemoci.

Konec pohádkové biatlonové sezóny přinesl smutnou tečku. Krátce po skončení Světového poháru náhle zemřel předseda svazu Václav Fiřtík. Muž, který se zasloužil o úspěchy biatlonu, byl in memoriam uveden do Síně slávy.

"Je mi smutno, že tady Vašek není, ale bude na nás dohlížet. Budeme se snažit to dělat stejně dobře, aby se biatlon dál dotýkal nebe," řekl nový předseda biatlonu Jiří Hamza.

Skokanem roku je Eva Puskarčíková, která úspěšně bodovala ve Světovém poháru, talentem pak Mikuláš Karlík z letohradského klubu.

Anketa o nejlepšího českého biatlonistu sezóny 2013/14:
1. Ondřej Moravec
2. Gabriela Soukalová
3. Jaroslav Soukup (všichni SKP Kornspitz Jablonec).
Trenér roku:
Ondřej Rybář (trenér reprezentace mužů).
Síň slávy:
im memoriam Václav Fiřtík (bývalý předseda svazu).
Skokan roku:
1. Eva Puskarčíková (SKP Kornspitz Jablonec)
2. Adam Václavík (KB Jilemnice)
3. Jitka Landová (SKP Kornspitz Jablonec).
Talent roku:
Mikuláš Karlík (KB Letohrad).
Smolař roku:
Michal Šlesingr (SKP Kornspitz Jablonec).
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard