Nově tříkolový závod ve Wisle zvládl z Čechů nejlépe Hájek

Jan Hájek zvládl z českých skokanů na lyžích nejlépe úvodní individuální závod letní Grand Prix, který se v polské Wisle uskutečnil novým systémem. Do celkového bodového skóre se počítala nejen dvě finálová kola, ale i výsledky z kvalifikace. Hájek obsadil 16. místo, vedení v letním seriálu se dnes ujal Slovinec Peter Prevc.

Skokan na lyžích Antonín Hájek

Prevc vyhrál ve Wisle suverénně, nasbíral 415,2 bodu. Druhý byl domácí Polák Piotr Žyla (398,5 b.) a třetí Němec Andreas Wellinger. Úvodního závodu se zúčastnilo pět Čechů, do finálového kola pro 24 nejlepších spolu s Hájkem prošel ještě Jakub Janda. Celkový vítěz GP z roku 2005 Janda obsadil 21. místo.

Nový model, v němž v prvním kole začíná 48 skokanů rozdělených do čtyř skupin, zavede FIS i v zimě pro Světové poháry v letech.

"Pro postup do druhého kola teď musíme být do šestého místa ve své skupině a do finálového kola postupuje 24 skokanů. Mně osobně se tento nový systém moc nezdá. Jelikož se berou body už z kvalifikace, tak se to snad ani nedá nazývat kvalifikací, ale třetím soutěžním kolem," zhodnotil Jan Matura, jenž do finále dnes neprošel.