Skokan Koudelka poprvé vyhrál závod letní Grand Prix

Hinzenbach

Skokan na lyžích Roman Koudelka vyhrál poprvé v kariéře závod letní Grand Prix. Český reprezentant nenašel přemožitele dnes na středním můstku v rakouském Hinzenbachu. Na druhé místo odsunul skoro o šest bodů domácího Gregora Schlierenzauera, třetí byl Němec Marinus Kraus.

Roman Koudelka

Koudelka v 1. kole doletěl na 91 metrů a byl o tři body druhý za Schlierenzauerem, ale ve 2. kole se mu povedl ideální pokus. Výkonem 92 metrů předvedl nejdelší skok dne, zvládl technicky i dopad a Rakušana v součtu porazil o 5,9 bodu.

Pětadvacetiletý Koudelka se radoval z první výhry v letní Grand Prix a zároveň i z prvního triumfu mezi elitou. V létě byl dosud nejlépe druhý před šesti lety v Pragellatu a na sněhu ve Světovém poháru byl také nejlépe druhý předloni ve Willingenu.