Rubriky:

Lyže a snowboard

Vanessa Mae bude bojovat proti trestu od lyžařské federace

14. listopadu 2014 12:07 - Mnichov

Houslová virtuoska Vanessa Mae bude bojovat proti trestu od lyžařské federace FIS, který dostala za údajný podvod při kvalifikaci na únorové olympijské hry. Pětatřicetiletá umělkyně si v Soči splnila sen účastí v obřím slalomu, jenže její kvalifikační závody v lednu ve Slovinsku byly podle zjištění federace zmanipulovány. Pět pořadatelů dostalo za podíl na skandálu rovněž distanc.

 

Christophe Ena, ČTK/AP

Mae na olympijských hrách reprezentovala rodnou zemi svého otce Thajsko pod jménem Vanessa Vanakornová a obsadila poslední, 67. místo. V cíli zářila radostí, rozdávala rozhovory, ale v úterý krátce před jejím koncertem v Praze s proslulým tenorem Josém Carrerasem FIS oznámila, že závody ve Slovinsku byly podvod a kdyby náhodou chtěla ještě v lyžování závodit, čtyři roky nesmí.

"Sankce je absurdní," oznámili manažeři Vanessy Mae. Případ nyní zkoumají její právníci a chtějí učinit vše potřebné, aby očistili jméno světově proslulé hvězdy. "Samozřejmě se obrátíme i na mezinárodní arbitráž CAS v Lausanne," uvádí se v prohlášení.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard