Krýzl po roce bodoval ve slalomu SP, v Levi byl pětadvacátý

Český lyžař Kryštof Krýzl po necelém roce opět bodoval ve slalomu Světového poháru. V prvním slalomovém závodu sezóny obsadil ve finském Levi 25. místo a vyrovnal svůj poslední bodovaný výsledek z 15. prosince 2013 ve Val d'Isere. Nejrychlejší byl v neděli Nor Henrik Kristoffersen.

Kryštof Krýzl při slalomu v Adelbodenu.

Druhý muž po 1. kole si připsal druhé vítězství ve SP v kariéře, celkově se Kristoffersen postavil posedmé na stupně vítězů. Krýzl na něj nabral po dvou jízdách manko 4,25 sekundy. Druhý skončil se ztrátou 12 setin Rakušan Marcel Hirscher, obhájce celkového vítězství i malého křišťálového glóbu za slalom a lídr seriálu. Třetí byl už s velkou ztrátou Němec Felix Neureuther.

Krýzl měl vysoké startovní číslo 59 a také velké štěstí, neboť do 2. kola postoupil jako poslední třicátý. Od vyřazení ho dělily čtyři setiny. "Bylo super, že s tak vysokým číslem se mi podařilo postoupit. Přes léto jsme udělali pár změn, mám nového kouče, takže je dobře, že jsem se chytil hned v prvním závodu," řekl Eurosportu osmadvacetiletý reprezentant.

V druhém kole zaznamenal Krýzl dvaadvacátý čas a posunul se. "Druhé kolo jsem chtěl napálit, ale měl jsem taky v hlavě, že chci body a nechci to pokazit. Takže jsem rád, povedlo se to," zhodnotil.

Nejlepším Krýzlovým výsledkem ve Světovém poháru je 12. místo z Adelbodenu z ledna 2012, na MS v této disciplíně byl v roce 2009 ve Val d'Isere osmý. Po loňské nepovedené olympijské sezoně však udělal několik změn: vyměnil realizační tým, má nového servismana Matyáše Mlezivu a angažoval italského trenéra Daniela Fahrnera.

"Mám za sebou výborné léto a ve slalomu se cítím suprově," pochvaloval si ještě před závodem v Levi Krýzl, jenž se po sezóně rozešel se svým dosavadním koučem Petrem Lajkebem.

Druhý Čech na startu Filip Trejbal měl vysoké startovní číslo 72 a obsadil 47. pozici. Na postupovou třicítku mu chybělo sedm desetin.