Rubriky:

Lyže a snowboard

Skokan Koudelka vyhrál kvalifikaci na úvodní závod Světového poháru

21. listopadu 2014 19:37 - Klingenthal
(Aktualizováno: 21. listopadu 2014 20:29)

Skokan na lyžích Roman Koudelka vyhrál v Klingenthalu kvalifikaci na úvodní závod Světového poháru. Pětadvacetiletý český reprezentant předvedl nejdelší pokus kvalifikace 142 metrů, jemuž se vyrovnal pouze Nor Anders Bardal ze skupiny skokanů, kteří měli účast v závodu zajištěnu předem.

 

Brand-Aktuell

"Jsem rád, že jsem navázal na dobré skoky ze soustředění, nebyl jsem nervózní. Měl jsem problémy na odrazu, tak na tom musím trochu víc zapracovat. Jinak jsem ale velmi spokojený, chci si skoky hlavně užít," uvedl na svazovém webu Koudelka.

Spolu s Koudelkou postoupili do závodu všichni zbylí Češi. Jakub Janda byl v kvalifikaci jednadvacátý, Jan Matura pětadvacátý a Antonín Hájek třicátý.

Úvodní individuální závod sezony SP je na programu v neděli, v sobotu otevře zimní sezonu soutěž družstev. "Kluci měli smůlu na podmínky. Zítra jsou týmy a já věřím, že by se nám mohlo dařit," řekl Koudelka.

Ve víkendových závodech se nepředstaví norský talent Phillip Sjöen, jenž o sobě dal vědět dvěma výhrami v letní Grand Prix. Osmnáctiletý skokan neustál v dnešním tréninku rekordní pokus 148 metrů a po pádu musel do nemocnice. Vyšetření vyloučilo zlomeniny, nicméně do dalšího programu v Klingenthalu už mladík nezasáhne.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard