Skokan Janda zahájil sezónu šestým místem v letní GP

HINTERZARTEN

Skokan na lyžích Jakub Janda zahájil olympijskou sezónu šestým místem v prvním individuálním závodě letní Grand Prix. Na malém můstku v německém Hinterzartenu dnes zvítězil Rakušan Wolfgang Loitzl.

Jakub Janda

Jandovi se nepodařilo udržet čtvrté místo z prvního kola, které mu patřilo díky skoku 99,5 metru. Druhým pokusem sice o půldruhého metru překonal stometrovou hranici, o dvě příčky si ale pohoršil. Na Loitzla ztratil dvojnásobný medailista ze světového šampionátu v Oberstdorfu 8,5 bodu.

Rakouský reprezentant dnes porazil i suveréna loňské sezóny Janneho Ahonena z Finska, jenž skončil ve svém prvním a posledním představení v letní Grand Prix druhý. Třetí místo bral další Rakušan Thomas Morgenstern.

Vedle Jandy se do postupové třicítky do druhého kola dostali i zbylí tři závodníci z kvarteta, jež v sobotu v soutěži týmů obsadilo osmé místo. Jan Matura skončil dvacátý, Antonín Hájek pětadvacátý a Jan Mazoch třetí desítku uzavíral.

Dopolední kvalifikaci ovlivnil těžký pád japonského skokana Hidehara Mijahiry, jenž se uhodil do zad a zátylku. Po vyšetření v nemocnici bude muset několik dnů nosit zpevňující korzet na krku.