Rubriky:

Lyže a snowboard

Nedostatek sněhu odloží Samkové a spol. začátek sezóny

23. listopadu 2014 18:21 - Montafon

Kvůli nedostatku sněhu v Montafonu nezačne snowboardcrossařům včetně olympijské vítězky Evy Samkové Světový pohár 5. prosince. Rakouští pořadatelé za současného počasí neměli šanci vyrobit dostatek umělého sněhu a úvodní závod sezóny byli nuceni odložit.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Právě v Montafonu před rokem Samková závod SP vyhrála a ideálně tak zahájila olympijskou sezonu, jejímž vrcholem bylo zlato v Soči. O odložení závodů z 5. až 7. prosince dnes rozhodli členové inspekční komise FIS. Možný náhradní termín by měl být oznámen v úterý.

"V uplynulých dnech jsme kvůli vysokým teplotám nemohli vyprodukovat dostatečné množství sněhu. Potřebujeme tak 60.000 kubíků, ale máme jen deset tisíc," řekl šéf organizačního výboru Christian Speckle Radiu Voralberg.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.