Rubriky:

Lyže a snowboard

Wellinger může kvůli zranění ramena zmeškat i Turné čtyř můstků

3. prosince 2014 16:34 - Frankfurt nad Mohanem

Německý skokan na lyžích Andreas Wellinger po sobotním pádu při Světovém poháru v Ruce možná zmešká i start na Turné čtyř můstků na přelomu roku. Podle posledních vyšetření má devatenáctiletý závodník zraněnou i klíční kost a čeká ho delší pauza v tréninku.

 

Lehtikuva, Reuters

Wellinger, které do sezóny SP vstoupil třetím místem v Klingenthalu, ztratil ve finském zimním středisku v náročných větrných podmínkách kontrolu nad lyžemi a z velké výšky dopadl na zem. Podle výsledků počítačové tomografie nemá jen zraněné rameno a zhmožděnou páteř, ale i vpáčenou klíční kost v oblasti skloubení s hrudní kostí. Operaci se však vyhne.

"Pád i zranění, která jsem si způsobil, jsou hodně nepříjemné. Další Světové poháry musím bohužel vynechat," napsal člen zlatého družstva z olympijského závodu v Soči na velkém můstku.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.