Závod skokanů v Nižním Tagilu vyhrál Nor Fannemel. Matura skončil dvacátý

Norský skokan na lyžích Anders Fannemel se v ruském Nižním Tagilu radoval z premiérového vítězství v závodě Světového poháru. Z českých skokanů byl při neúčasti odpočívajícího Romana Koudelky nejlepší Jan Matura na 20. příčce. Jakub Janda skončil hned za ním. Lukáš Hlava ze 44. příčky do druhého kola nepostoupil. Fannemel díky dnešnímu triumfu vysvlékl Koudelku ze žlutého trikotu pro lídra seriálu.

Norský skokan Anders Fannemel se v Rusku radoval z vítězství v závodě Světového poháru.

Třiadvacetiletý Nor vedl už po prvním kole, v němž dolétl do vzdálenosti 132 metrů. Ve druhém kole si o metr polepšil a vedení potvrdil. Druhého Gregora Schlierenzauera z Rakouska v součtu porazil o 5,8 bodu. Třetí dnes skončil Němec Severin Freund.

Fannemel se po druhém místě z Lillehammeru dočkal prvního triumfu v SP a posunul se do čela seriálu. Koudelka se v průběžném pořadí propadl na třetí příčku, protože se před něj dostal také Slovinec Peter Prevc. Vedle české jedničky z elitní desítky SP závod v Rusku vynechali rovněž Švýcar Simon Ammann, který byl před tímto závodem v SP druhý, a Japonci Noriaki Kasai a Daiki Ito.

Matura s Jandou shodně předvedli poměrně vyrovnané skoky kolem 120 metrů. Po prvním kole jim patřila 18. a 20. pozice.