Rubriky:

Lyže a snowboard

Koudelka si odpočinul a slavil další úspěch. Teď je připraven splnit svůj i trenérův sen

20. prosince 2014 20:20 - Engelberg

Skokan na lyžích Roman Koudelka si dal pauzu od závodění, aby byl silný na Turné čtyř můstků. A zdá se, že se mu to povedlo. V dnešním závodu Světového poháru ve švýcarském Engelbergu zužitkoval volno i trénink a obsadil druhé místo. Cítí, že je dobře připraven, a jeho sen i sen jeho trenéra je uspět v prestižním Turné. Obětuje tomu i vánoční svátky.

 

Sigi Tischler, ČTK/AP

Závodní volno nebylo pro Koudelku fyzickým odpočinkem. Dal volno jen své hlavě. "Byly tam ostré tréninky, bolely mě nohy, docela jsem dostával do těla," uvedl Koudelka. "Ale teď jsem se cítil dobře. Zkoušel jsem tady nové věci, nové lyže, novou kombinézu, takže po těch tvrdých trénincích doma to zase tady byla změna," povídal v rozhovoru pro ČTK.

Vynechal Světový pohár v Rusku, aby si odpočinul od skoků na lyžích. Aby nemyslel na závody. "Docela si mi to povedlo, kupoval jsem vánoční dárky, skoky z Ruska jsem viděl jen pár záběru v televizi, odreagoval jsem se, chodil jsem se psem, věnoval jsem se přítelkyni, bylo to ku prospěchu, takže jsem se těšil na závody," řekl Koudelka. "Ale věřím, že by se to mělo projevit hlavně na Turné," doufal.

Už dvakrát letos měl Koudelka na sobě žlutý dres pro vedoucího závodníka Světového poháru, ale kvůli tomu, že vynechal klání v Rusku, o první místo přišel. "Bylo mi to jedno, měl bych ho rád, ale je to svazující ho mít na sobě," uznal. "Příležitost ho vybojovat ještě bude, myslím, že bych se v něm cítil příjemně až do konce sezóny," usmíval se.

Recept je jasný: trénovat a pak otočit hlavu

Jak toho ale docílit? "Chci pracovat jak doteď. Trénovat, pak otočit hlavu a na skoky nemyslet. Je to náročné, ale pár týdnů už mám za sebou, tak snad se mi to povede. Na Turné chci být silný," zopakoval. "Obětovali jsme tomu všechno. Snad mi to tam nebude svazovat nohy, snad si to užiju," uvedl.

Své formě věří natolik, že ho nerozhodily ani slabší skoky v pátečním tréninku. Zkoušel totiž nové lyže i kombinézu. "Nechávalo mě to chladným," řekl. Nové lyže ještě zkusí v neděli ve zkušebním kole, ale nechá si je asi jen na lety. "Mám z nich dobrý pocit, ale nejsou rozjeté, jsou pomalejší na nájezdu, na lety je ale asi brát budu, jsou z hrany pomalejší, nepřijdou rychle k tělu, neztratím tím rychlost," popisoval.

Před Turné čtyř můstků si chce zase odpočinout. "Přijedu domů, budu mít dva dny volno, lehnu na gauč a budu hrát hry, hlavně hokej. Vypnu mobil," plánoval s úsměvem. Na Štědrý večer si dá tradiční večeři, ale je mu jasné, že jeho myšlenky samy zamíří k Turné čtyř můstků. "Vánoce si proto asi moc neužiju, tak doufejme po Turné. Snad úspěšném," věřil.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard