Neureuther suverénně ovládl slalom SP v Madonně di Campiglio

Madonna di Campiglio

Německý lyžař Felix Neureuther vyhrál slalom Světového poháru v Madonně di Campiglio a po desátém triumfu v kariéře se ujal vedení v průběžném pořadí disciplíny. Vicemistr světa zvládl bravurně obě jízdy a ve druhém kole ještě zvýraznil náskok z prvního kola. V konečném součtu porazil krajana Fritze Dopfera o 82 setin sekundy.

Německý lyžař Felix Neureuther během slalomu v Madonna di Campiglio.

Čeští reprezentanti Kryštof Krýzl ani Filip Trejbal do druhého kola nepostoupili. Krýzl na 45. místě ztratil na Neureuthera 3,86 sekundy a od postupu ho dělila více než sekunda. Trejbal první jízdu nedokončil.

Úvodní kolo na náročné trati na sjezdovce Canale Miramonti nevyšlo podle představ ani obhájci křišťálového glóbu Marcelu Hirscherovi z Rakouska. Mistr světa, jenž vyhrál předchozí slalom v Aare, útočil z 11. místa a nakonec obsadil sedmé místo. V hodnocení disciplíny nyní ztrácí na Neureuthera 24 bodů, v celkovém pořadí zaostává za Norem Kjetilem Jansrudem, s nímž se přetahuje o vedení, o 34 bodů.

Druhé kolo se vydařilo i vítězi úvodního slalomu sezony Henriku Kristoffersenovi. Nor se třetím nejrychlejším časem posunul ze 14. místa na čtvrtou příčku. Od stupňů vítězů ho dělila desetina sekundy.