Rubriky:

Lyže a snowboard

Biatlonisté Soukalová a Moravec dojeli před plnými tribunami na stadiónu Schalke čtvrtí

27. prosince 2014 20:30 - Gelsenkirchen

Až v posledním okruhu přišli čeští biatlonisté Gabriela Soukalová s Ondřejem Moravcem v exhibičním závodu smíšených dvojic na stadiónu fotbalového Schalke v německém Gelsenkirchenu o stupně vítězů a skončili čtvrtí. I přesto dosáhli historicky nejlepšího českého výsledku v tomto závodu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Zvítězil ukrajinský pár Valj Semerenková, Sergej Semenov před domácí dvojicí Franziska Hildebrandová, Erik Lesser. Třetí dojeli Rusové Jana Romanovová a Jevgenij Garaničev, který v posledním kole stíhačky předjel Moravce.

V první půlce exhibice, závodu s hromadným startem, udělala Soukalová ze čtyř zastávek na střelnici jen jednu chybu. Moravec sice musel na kratší trestné kolo, než je běžné, dohromady čtyřikrát, ale před stíhací částí byli Češi těsně čtvrtí.

Po necelé hodině pauzy začali Soukalová i Moravec stíhačku výtečně a na chvilku se propracovali i do čela startovního pole, čítajícího deset párů. Soukalová při své poslední stojce jednou minula, navíc při odjezdu ze střelnice upadla a sbírala hůlku. Přesto předávala třetí a Moravec měl šanci útočit i na výhru. Poslední ranou ovšem minul, proto bojoval o bronz s Garaničevem a běžecký souboj prohrál.

Čtvrtým místem Soukalová s Moravcem vylepšili svou šestou pozici z loňského roku. Před nimi v exhibici startovala Kateřina Jakešová, a to jako Holubcová s Tomášem Holubcem roku 2003 (9.) a s Romanem Dostálem o dva roky později (10.).

Biatlonový Světový pohár po vánoční pauze pokračuje 7. až 11. ledna v německém Oberhofu.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard