Rubriky:

Lyže a snowboard

Kraft chystá na svém zamilovaném můstku další rakouskou party

6. ledna 2015 12:21 - Bischofshofen

„Kdo dokáže zastavit Stefana Krafta,“ řečnicky se tázal rakouský deník Kurier po třetím závodě skokanského Turné čtyř můstku. Zřejmě nikdo, shodují se experti v čele s německým olympijským vítězem Martinem Schmittem.

 

Dominic Ebenbichler, Reuters

Jednadvacetiletý Kraft nemůže mít před úterním vyvrcholením Turné (od 16:30 na ČT Sport, podrobná on-line reportáž na Sport.cz) lepší pozici. Jeho trumfy? Třiadvacetibodový náskok a můstek v Bischofshofenu. Rodný Schwarzach leží patnáct kilometrů daleko, teď Kraft bydlí jen pět minut cesty od dopadu můstků. „Ale nebudu spát ve své posteli, chystat se budu normálně s týmem,“ ujišťuje.

Létající pokoj

A tak bude opět na pokoji s Michalem Hayböckem, zřejmě jediným mužem, který by ho o triumf mohl připravit. „Michael ještě zaútočí,“ myslí si Kraft. „Ten náskok už je nedostižný,“ tuší Hayböck, jenž před svým parťákem vyhrál pondělní kvalifikaci.

V Bischofshofenu Kraft před třemi lety poprvé skákal ve Světovém poháru, vloni zde stál premiérově na stupních vítězů. „Je to můj jednoznačně nejoblíbenější můstek. Ne každému sedí, ale mně ano,“ říká o můstku Paula Ausserleitnera.

Kalkulovat nebude

V úterý na něm může odstartovat vítěznou rakouskou party, posedmé za sebou. Po premiérovém vítězství v SP v Oberstdorfu, šestém místě v Ga-Pa a druhé příčce vyšperkované rekordem můstku v Innsbrucku by mu měly stačit i na poměry jeho aktuální formy průměrné výkony.

„Nebudu kalkulovat, chci předvést dva megaskoky,“ předsevzal si velký fanoušek fotbalového Bayernu.

Do závěrečného závodu Turné čtyř můstků postoupilo i trio Čechů. Romanu Koudelkovi skok nevyšel, skončil 22. a utká se s Nejcem Dežmanem ze Slovinska, dvanáctý Jan Matura se střetne s Finem Anssim Koivurantou a 46. Jakub Janda v duelu veteránů s Japoncem Noriakim Kasaiem.

Ztráta na vedení 
1. Stefan Kraft (Rak.) 0 b.
2. Michael Hayböck (Rak.) 23,1
3. Peter Prevc (Slovin.) 29,4
4. Noriaki Kasai (Jap.) 37,7
5. Richard Freitag (Něm.) 43,7
.... 
9. Roman Koudelka (ČR) 64,4
sob, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard