Rubriky:

Lyže a snowboard

Americký skokan po pádu na Turné stále necítí nohy. Skončí na invalidním vozíku?

14. ledna 2015 17:32 - Bischofshofen

Špatné zprávy přicházejí ohledně zdravotního stavu amerického skokana na lyžích Nicholase Fairalla, jenž si při těžkém pádu v kvalifikaci na závěrečný podnik Turné čtyř můstků v Bischofshofenu vážně poranil páteř. Pětadvacetiletému závodníkovi přes okamžitou operaci na klinice ve Schwarzachu hrozí ochrnutí, podle rakouských médií nemá v dolních končetinách žádný cit.

 

Profimedia.cz

Dvojnásobný americký šampión ztratil minulý týden v kvalifikaci bezprostředně po dopadu kontrolu nad lyžemi a v plné rychlosti po hlavě spadl. Po ošklivě vypadajícím karambolu upadl na chvíli do bezvědomí a z můstku ho museli záchranáři odvézt na saních. Fairall přitom v Bischofshofenu upadl i ve zkušebním kole, první pád ale přestál bez zranění.

„Diagnóza stále není uzavřená," upozornil ředitel závodů Walter Hofer. „Čekáme ještě na výsledky dalších vyšetření a detaily."

Mezitím se však už na sociálních sítích rozběhla akce organizovaná bývalými skokany na lyžích v čele s Alanem Albornem, jejímž cílem je zajištění finanční pomoci k pokrytí nákladů spojených s Fairallovým pobytem na klinice a následnou rehabilitací.

„Když jeden z nás padne, ostatní mu společně pomáhají se znovu zvednout. Takoví jsme my, skokani, ale také běžci, sportovci, rodiče, trenéři a fanouškové. Jsme silní a odhodlaní. Všichni jsme Nick Fairall," stojí ve výzvě.

V Bischofshofenu utrpěl po pádu otřes mozku a krvavé šrámy i čtyřnásobný švýcarský olympijský vítěz Simon Ammann. Vážnějšímu zranění se však vyhnul a po šesti dnech nemocnici opustil. Podle vyjádření trenéra Martina Künzleho by se jeho svěřenec mohl znovu vrátit ke skokům začátkem února.

mm, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard