Koudelka skončil ve zkráceném závodu ve Wisle dvanáctý, vyhrál Kraft

Skokan na lyžích Roman Koudelka se v závodu Světového poháru v polské Wisle, který se kvůli silnému větru konal jen na jedno kolo, do první desítky nevešel. Český reprezentant dolétl na značku 121,5 metru a obsadil dvanácté místo. Z vítězství se radoval Rakušan Stefan Kraft. Čerstvý vítěz Turné čtyř můstků se díky tomuto triumfu dostal do čela průběžného pořadí SP.

Český skokan na lyžích Roman Koudelka skončil ve Wisle dvanáctý.

Skokané bojovali s těžkými podmínkami už od kvalifikace, kterou poznamenalo zranění mistra světa Anderse Bardala. Zatím není jasné, jak dlouho bude se zlomeným zápěstím pauzírovat. V měnícím se větru v kvalifikaci neuspěli ani Antonín Hájek a Jan Matura, Lukáš Hlava do závodu postoupil a obsadil v něm 48. místo.

Koudelka předvedl skok dlouhý 121,5 metru oceněný známkou 119,9 bodu a uhájil páté místo ve Světovém poháru. V této sezóně už tři závody vyhrál, ale v posledních šesti nebyl lepší než sedmý. Nyní ho trápí lehké zdravotní problémy.

"Roman není úplně v super kondici, potýká se s mírným nachlazením. Pracujeme, aby byl brzy fit a zlepšilo se to," řekl pro web lyžařského svazu fyzioterapeut Kryštof Kuba.

Jednadvacetiletý Kraft přistál na značce 129,5 metru, dostal 136,7 bodu a těšil se z druhého vítězství v kariéře. V čele SP vystřídal krajana Michaela Hayböcka, jemuž vítr znemožnil vylepšit 4. místo z prvního kola. Před ním se dostali na stupně vítězů ještě Slovinec Peter Prevc a Němec Severin Freund.

Z Wisly se skokané přesunou do Zakopaného, kde se v pátek uskuteční kvalifikace. V sobotu je na programu závod družstev a v neděli soutěž jednotlivců.

SP ve skocích na lyžích ve Wisle (Polsko) - závod byl ukončen kvůli větru po 1. kole: