Sprinty dvojic v Ötepää ovládli Rusové a Švédky

Otepää

Sprinty dvojic volnou technikou na Světovém poháru v běhu na lyžích v Otepää skončily triumfem Rusů Alexeje Petuchova se Sergejem Usťugovem a Stiny Nilssonové s Idou Ingemarsdotterovou ze Švédska. Čeští reprezentanti v Estonsku na startu nebyli.

V jediném závodě v této disciplíně před mistrovstvím světa vybojovali druhá místa norští běžci. Pátý muž sobotního individuálního sprintu Finn Grogh prohrál v závěru 6x1,5 km dlouhého závodu s Usťugovem jen o 0,4 sekundy.

Nilssonová oplatila den starou finálovou porážku Ingvild Östbergové o 85 setin a ukončila vítěznou sérii norských běžkyň v SP trvající 23 závodů od loňského 2. března. Ve finiši tří běžkyň byla o další desetinu pomalejší Polka Sylwia Jaskowiecová.