Skokan Koudelka skončil v Zakopaném osmý, dalším Čechům se nevedlo

Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil osmý v závodě Světového poháru v Zakopaném. Český reprezentant si ve druhém kole o jedno místo pohoršil, podesáté v sezóně ale skončil v individuální soutěži v elitní desítce. V domácím prostředí vyhrál Polák Kamil Stoch, další čeští reprezentanti se neprobojovali do druhého kola.

Český skokan na lyžích Roman Koudelka.

Koudelka skočil v prvním kole 128 metrů, ve druhém si o dva metry pohoršil. Stoch, který přišel o úvod sezóny kvůli poraněnému kotníku, vedl v polovině závodu po skoku dlouhém 134 metrů a o metr kratším druhým pokusem vítězství uhájil.

Druhý skončil Rakušan Stefan Kraft, jenž si upevnil vedení v průběžném pořadí Světového poháru. Třetí byl Němec Severin Freund.

Další čeští skokané na polské straně Tater nebodovali. Antonín Hájek obsadil 39. místo, Jan Matura dvaačtyřicáté a do 2. kola nepostoupili. Lukáš Hlava ztroskotal už v kvalifikaci.