Lyžař Novák byl druhý na Dolomitenlaufu a vede Marathon Cup

Lienz

Dálkový běžec na lyžích Petr Novák se podruhé za sebou dostal v rakouském Dolomitenlaufu na stupně vítězů. Po loňském vítězství dojel letos po 42 kilometrech bruslením do cíle druhý a po dvou závodech se dostal do čela pořadí FIS Marathon Cupu. Závod jasně vyhrál Švýcar Toni Livers.

Běžec na lyžích Petr Novák.

Účastník olympiády v Soči Novák, který se na FIS Marathon Cup specializuje, byl druhý v prvním závodu zimy na La Sgambedě a nyní i na Dolomitenlaufu. Díky tomu má 160 bodů a v hodnocení seriálu vede před Liversem o deset bodů.

"Dostat se do čela pořadí byl můj hlavní cíl. Marcialongu pojedu v červeném a rád by si tenhle dres udržel až do konce sezony," řekl Novák v tiskové zprávě FIS Marathon Cupu.

Po startu Dolomitenlaufu se rychle vytvořila desetičlenná skupina, z které Livers ujel a jeho náskok narostl až na 1:41,3 minuty. "Toni měl lepší lyže, ve sjezdech jsem neměl šanci ho chytit. Má od začátku sezony výbornou formu, takže druhé místo beru, jsem z něho nadšený," řekl Novák, jezdící za svůj Novak Team.

Další český reprezentant Dušan Kožíšek dojel osmý. Závod žen vyhrála s velkým náskokem Američanka Holly Brooksová, která vede i celkově.

Dalším závodem FIS Marathon Cupu bude příští neděli Marcialonga na 70 km klasicky, což bude zároveň i závod seriálu Ski Classics.

Dolomitenlauf, závod FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžování v Lienzu (Rakousko) - 42 km volnou technikou: