Rubriky:

Lyže a snowboard

Šrail a Vrabcová jsou mistry ČR v běhu na lyžích volnou technikou

21. ledna 2015 14:29 - Nové Město na Moravě

Jan Šrail a Eva Vrabcová-Nývltová získali v Novém Městě na Moravě tituly domácích mistrů v běhu na lyžích volnou technikou. Ve Vysočina aréně si tím oba vybojovali přímou nominaci na mistrovství světa ve Falunu.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Nejlepší současná česká závodnice Vrabcová-Nývltová potvrdila na trati 10 km roli favoritky, druhou v pořadí Polku Ewelinu Marciszovou porazila o více než půl minuty. Na všech mezičasech byla nejrychlejší a výkonem navázala na nedávné šesté místo v Tour de Ski.

"Nebyla jsem ve zcela optimální kondici, trápilo mě nachlazení. Dá se říci, že jsem dnešní závod brala jako kvalitnější trénink. Další závody už v Novém Městě nepojedu. Chystám se v sobotu k odjezdu do Livigna, kde se budu dva týdny připravovat individuálně," řekla Vrabcová-Nývltová, které se tento model už několikrát v minulosti osvědčil. Zbytek reprezentace bude trénovat v Harrachově.

Při absenci nedoléčeného lídra mužské reprezentace Lukáše Bauera, který se připravuje individuálně v Harrachově, zaskočil další uchazeče o prvenství v bruslařské patnáctce čtyřiadvacetiletý Jan Šrail z pořadatelského klubu, který získal první mistrovský titul v kariéře.

"Všechno mi dnes dokonale sedlo. Na rychlé trati jsem měl dobře připravené lyže. Pomýšlel jsem po předchozích dobrých výsledcích na umístění na stupních vítězů, ale vítězství a nominace na mistrovství světa je pro mě příjemným překvapením," uvedl Šrail, kterého čeká nyní náročný program v podobě startu na zimní univerziádě na Štrbském Plese a následně příprava na světový šampionát.

"Chci všechno podřídit mistrovství světa. Budu to mít obtížné, neboť chodím na plný úvazek do zaměstnání a nemám zdaleka takové ekonomické možnosti jako reprezentanti áčka. Ale jsem rád, že se mi podařilo ukázat, že i v reprezentačním béčku jsou dobří lyžaři," dodal Šrail.

Krok s ním držel teprve osmnáctiletý junior Michal Novák z Karlových Varů, který zaostal o necelých dvacet sekund. Třetí místo obsadil s půlminutovým mankem Dušan Kožíšek, jenž se připravuje individuálně mimo reprezentační tým. Obhájce titulu Aleš Razým skončil až pátý.

Šampionát bude pokračovat ve čtvrtek sprinty, po pátečním volnu budou v sobotu na programu závody klasickou technikou a v neděli se poběží štafety.

Mezinárodní mistrovství ČR v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě:
Muži 15 km volně:
1. Šrail (SK Nové Město na Mor.) 33:31,1
2. Novák (Slovan Karlovy Vary) -18,9
3. Kožíšek (Dukla Liberec) -31,3
4. Ročárek (SK Nové Město na Mor.) -35,9
5. Razým -50,2
6. Knop (oba Dukla Liberec) -55,5
Ženy 10 km volně:
1. Vrabcová-Nývltová (Olfin Car-Vella Trutnov) 24:13,4
2. Marciszová -31,3
3. Kubinská (obě Pol.) -1:00,3
4. Moravcová (Ski klub Jablonec) -1:35,9
5. Beroušková (SC Plzeň) -2:26,0
6. Schützová (Dukla Liberec) -2:30,5
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard