Lyže a snowboard

Sdruženář Portyk nedokončil závod, opět vyhrál Frenzel

24. ledna 2015 09:19 - Sapporo

Eric Frenzel pokračuje ve skvělých výkonech. Německý sdruženář v japonském Sapporu navázal na páteční triumf a vyhrál už šestý závod Světového poháru za sebou. Jediný Čech na startu v japonském středisku Tomáš Portyk po nevydařeném skoku nenastoupil do běžecké části.

Kerstin Joensson, ČTK/AP

Olympijský vítěz Frenzel navázal na sérii, kterou začal 10. ledna v Chaux-Neuve. Druhý závod ve Francii pak vynechal, načež zcela ovládl třídílnou minitour v Seefeldu a nyní přidal double v Japonsku. Po skoku bylo jeho úkolem dostihnout jediného přemožitele Fabiana Steindla z Rakouska, který se ale ukázal jako slabý běžec a propadl se na konec druhé desítky.

Frenzel měl v cíli desetikilometrového běhu náskok 1,8 sekundy před domácím Akitem Watabem a sedmým vítězstvím v sezoně se opět přiblížil k třetímu celkovému triumfu v SP za sebou. Třetí skončil Američan Taylor Fletcher.

Portyk, který se z Japonska přesune na juniorské mistrovství světa do Kazachstánu, ve své silnější disciplíně skoku obsadil až 16. místo. Do lyžařské stopy se měl vydat se ztrátou 1:38 minuty na Steindla, ale k závodu nenastoupil.