Koudelka vyhrál v Sapporu a ve Světovém poháru je celkově čtvrtý

Sapporo

Roman Koudelka vyhrál závod Světového poháru. Český skokan na lyžích v Sapporu vyhrál před druhým Polákem Kamilem Stochem a třetím Peterem Prevcem ze Slovinska. Koudelka si tak v Japonsku vylepšil sobotní třetí místo a připsal si čtvrté vítězství v sezóně i celé kariéře. V průběžném pořadí SP se posunul na čtvrtou příčku.

Roman Koudelka.

Pětadvacetiletý Koudelka prožívá životní sezonu, do které vstoupil výhrou v německém Klingenthalu. Pak triumfoval v prosinci norském Lillehammeru a ve švýcarském Engelbergu. Na Turné čtyř můstků se mu nedařilo, ale nyní znovu září.

„Tak to zase dopadlo a vítězství je fantazie! Přálo mi i štěstí. Mám obrovskou radost," napsal Koudelka na sociálních sítích.

Podobně jako v sobotu figuroval po prvním kole mimo stupně vítězů. Po skoku dlouhém 133 metrů byl těsně čtvrtý. Průběžně vedl Stoch před Prevcem a norským skokanem Andersem Fannemelem.

Druhý skok Koudelka natáhl na 132 metrů a jako jediný z elitní desítky překonal ve 2. kole hranici 130 metrů. V součtu porazil Prevce skoro o pět bodů.

„První skok byl dobrý, druhý už tolik ne, ale měl jsem štěstí na vítr. Z vítězství jsem samozřejmě šťastný. Loni jsem v Sapporu kvůli nemoci chyběl, ale letos jsem ve formě a neměl jsem s dlouhou cestou sem problémy," řekl Koudelka.

V hodnocení SP se posunul na čtvrté místo před Němce Severina Freunda, který v Sapporu chyběl. V čele zůstal Rakušan Stefan Kraft, který byl dnes čtvrtý.

I v druhém závodu bodoval také Jan Matura, tentokrát díky 25. místu. Viktor Polášek obsadil 46. místo a Vojtěch Štursa neprošel kvalifikací.

Koudelka vítězstvím v Sapporu navázal na Maturu, který na stejném můstku slavil předloni své dosud jediné dvě výhry ve Světovém poháru.