Lyžař Novák doběhl šestý na Marcialonze

Šesté místo obsadil lyžař Petr Novák v dálkovém běhu Marcialonga v Itálii. Do cíle závodu na 57 kilometrů klasickou technikou, který byl zkrácen kvůli nedostatku sněhu, dorazil necelých 24 sekund po vítězném Norovi Tordu Aslem Gjerdalenovi. Mezi ženami slavila prvenství stejně jako před dvěma týdny na Jizerské padesátce česká rodačka reprezentující Rakousko Kateřina Smutná.

Běžec na lyžích Petr Novák.

Novák dosáhl svého nejlepšího výsledku na Marcialonze a navázal na týden staré druhé místo v rakouském Dolomitenlaufu volnou technikou, po němž se ujal vedení ve FIS Marathon Cupu.

Marcialongu, která patří i do seriálu Ski Classics, ovládli v mužské kategorii Norové. Účastník tří olympiád a třetí z letošní Jizerské padesátky Gjerdalen porazil ve finiši o 2,6 sekundy lídra Ski Classics Anderse Auklanda. Třetí doběhl Öystein Pettersen. Osmnáctý skončil s více než minutovou ztrátou Stanislav Řezáč, vítěz Marcialongy z roku 2005.

Mezi ženami byla desátá česká lyžařka Adéla Boudíková.