Závod družstev ve Willingenu vyhráli Slovinci. Češi skončili šestí

Willingen

Čeští skokani na lyžích Jakub Janda, Lukáš Hlava, Jan Matura a Roman Koudelka skončili šestí v závodu družstev Světového poháru ve Willingenu. Vyhrálo Slovinsko před domácím Německem, které vedlo po prvním kole.

Skokan na lyžích Peter Prevc zpečetil v záovud družstev ve Willingenu triumf Slovinců.

Tahounem českého týmu byl opět Koudelka, který v úvodním kole skončil 137 metrů a ve druhém ještě půl metru přidal. V závěrečné skupině skokanů byl vždy třetím nejlepším mužem za suverénním Němcem Severinem Freundem, jenž předvedl pokusy dlouhé 140 a 140,5 metru.

Německý tým útočil po triumfech v Klingenthalu a Zakopaném na třetí vítězství v řadě, což se ještě žádnému družstvu v SP nepodařilo. Slovinci jim ale ve druhém kole hattrick překazili a obhájili ve Willingenu loňské prvenství. Jejich triumf zpečetil Peter Prevc, který posledním skokem soutěže 144,5 metru odpověděl na předchozí Freundův nejdelší pokus dne.