Skokan Koudelka znovu na bedně. Ve Willingenu skončil třetí

Skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil v závodu Světového poháru ve Willingenu třetí místo a posedmé ve své životní sezóně dosáhl na stupně vítězů. Na třetí pozici se český reprezentant posunul také v průběžném pořadí seriálu. Před domácím publikem vyhrál Němec Severin Freund.

Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil v neděli ve Willingenu na třetím místě.

Pětadvacetiletý Koudelka zaútočil na stupně vítězů ze zadních pozic. Po prvním kole byl vítěz čtyř závodů v sezóně za skok 146 metrů sedmý, nicméně na třetí místo ztrácel pouze 4,3 bodu.

V druhém kole nejlepší český skokan dopadl na značku 139 metrů, což byl výkon, jenž mu v měnících se větrných podmínkách a sněžení pomohl k posunu vzhůru. Koudelku následně nepřekonali vítěz pátečního závodu Kamil Stoch z Polska ani druhý muž průběžného pořadí SP Peter Prevc ze Slovinska. Dostal se před něj pouze Nor Rune Velta, po prvním kole třetí spolu s krajanem Andersem Fannemelem.

Když na Koudelkův součet nestačil ani Fannemel a poté ani vítěz Turné čtyř můstků a lídr SP Stefan Kraft z Rakouska, bylo jasné, že český reprezentant dosáhne potřetí z posledních čtyř závodů na stupně vítězů. Závod zakončil letem dlouhým 146 metrů Freund, jenž vedl už po prvním kole a Veltu porazil o rovný bod. Koudelka za Norem zaostal už o 17 bodů.

V čele průběžného pořadí SP zůstal v neděli šestý Kraft (1083), druhý je Prevc (1054) a na třetí místo se po výpadku Rakušana Michaela Hayböcka posunul Koudelka (916). Čtvrtý Freund na českého skokana ztrácí pouhé tři body.

Z kvarteta Čechů si kromě Koudelky zaskákal dvakrát už jen veterán Jakub Janda, jenž skončil osmadvacátý. Jan Matura (40.) a Lukáš Hlava (47.) zůstali bez bodů.