Rubriky:

Lyže a snowboard

Kdybych tak měl ke zkušenostem i magorskou povahu, smál se Bank před startem MS

2. února 2015 21:05 - Praha

Většinu cílů stanovených na letošní sezónu má splněnou, zbývá ještě jeden nenaplněný sen: medaile z mistrovství světa. Ondřej Bank v sobotu brzy ráno nabral směr Beaver Creek, kde se od úterý rozjede světový šampionát sjezdových lyžařů.

 

Leonhard Foeger, Reuters

Poslední dva víkendy při ceněných zastávkách Světového poháru Banka nabily energií. Deváté místo se startovním číslem 44 při sjezdu ve Wengenu a druhé umístění kariéry na stupních vítězů při kombinaci v Kitzbühelu se zařadily mezi vrcholy kariéry čtyřiatřicetiletého sjezdaře.

„Posledních čtrnáct dnů bylo hektických,“ přiznává Bank. Doma si chtěl před odletem odpočinout a dva dny potrénovat slalom.

„Jenže jsem byl asi tři dny nemocnej, takže z lyžování nebylo nic. Ale nijak nervózní z toho nejsem, slalomu jsem nikdy moc nepotřeboval a v Kitzbühelu se ukázalo, že jsme na něm v poslední době zapracovali dostatečně,“ vyprávěl před odletem.

Tlak ze sebe shodil

V americkém Beaver Creeku má v plánu odjet všechny disciplíny vyjma slalomu a ve všech si může dělat slušné ambice. „Zajímavý bude sjezd. Když vyjdou podmínky a pojedou lyže, můžu desítku atakovat a kdyby vše vyšlo úplně super, tak i výš. Kombinace to samé a super-G i obřák jsou otevřené. Tlak na sobě nemám, v Kitzbühelu jsem ho ze sebe shodil,“ hlásil Bank, jenž by se mohl stát prvním českým mužským medailistou z mistrovství světa.

Vyrazil na své sedmé mistrovství světa, zkušeností má spoustu. I když už je s věkem uvědomělejší… „Jasně, že mám přibržděno, respekt tam samozřejmě je, v ostrých pasážích ztrácím. Kdybych měl tyhle zkušenosti a k tomu tu magorskou povahu, to by bylo jiné,“ smál se Bank.

„Myslím u toho, ale jsem schopnej se pustit. Od toho jsou tréninky, abych si dokázal trať vyhodnotit a vědět, že se projet dá,“ doplnil.

Program mistrovství světa
Úterý 3. 2.: 19.00 super-G žen (KŘÍŽOVÁ, PAULÁTHOVÁ).
Středa 4. 2.: 19.00 super-G mužů (BANK, VRÁBLÍK).
Pátek 6. 2.: 19.00 sjezd žen (KŘÍŽOVÁ).
Sobota 7. 2.: 19.00 sjezd mužů (BANK, VRÁBLÍK).
Neděle 8. 2.: 18.00 a 22.15 kombinace mužů (BANK, KRÝZL, VRÁBLÍK).
Pondělí 9. 2.: 18.00 a 22.15 kombinace žen (KŘÍŽOVÁ).
Úterý 10. 2.: 22.15 družstva (složení se upřesní na místě).
Čtvrtek 12. 2.: 18.15 a 22.15 obří slalom žen (DUBOVSKÁ, PAULÁTHOVÁ, CAPOVÁ).
Pátek 13. 2.: 18.15 a 22.15 obří slalom mužů (BANK, KRÝZL, VRÁBLÍK).
Sobota 14. 2.: 18.15 a 22.15 slalom žen (STRACHOVÁ, DUBOVSKÁ, PAULÁTHOVÁ, CAPOVÁ).
Neděle 15. 2.: 18.15 a 22.15 slalom mužů (KRÝZL, VRÁBLÍK).
Údaje ve středoevropském čase, přímé přenosy vysílá ČT Sport (s výjimkou prvního víkendu) a Eurosport.
sob, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard