Třetí závod letní sdruženářské Grand Prix vyhrál Hettich

OBERHOF (Německo)

Dvoudenní závod letní Grand Prix v severské kombinaci v německém Oberhofu vyhrál domácí sdruženář Georg Hettich. Ve třetím závodě seriálu, v němž se vinou silného větru nejprve v sobotu běželo a až v neděli skákalo, na body tentokrát nikdo z českého kvarteta nedosáhl.

Sobotní běžeckou část na kolečkových bruslích dlouhou 7,5 kilometru s hromadným startem vyhrál Američan Todd Lodwick, pozdější vítěz byl až třiadvacátý. Sedmadvacetiletého Hetticha poté katapultoval k triumfu nejdelší pokus dne 132,5 metru.

Čeští sdruženáři ztratili šance na slušnější umístění již v běhu. V něm na své poměry neobstál Ladislav Rygl, jenž skončil až jednadvacátý se ztrátou více než šesti sekund za Lodwickem. Nakonec obsadil 32. místo o sedm desetin před Patrikem Chlumem.

Čtyřdílná Grand Prix končí dnes klasickým závodem opět v Oberhofu. Průběžné vedení patří Michaelu Gruberovi z Rakouska.