Rubriky:

Lyže a snowboard

Ledecká vyhrála obří slalom v Sudelfeldu. Po snowboardu chce víc zkusit lyže

7. února 2015 12:09 - Sudelfeld

Ester Ledecká v německém Sudelfeldu vyhrála závod Světového poháru snowboardistek v paralelním obřím slalomu. Česká závodnice ve finálové jízdě zdolala Julii Zoggovou ze Švýcarska v součtu dvou jízd o šest setin sekundy a získala tak v této disciplíně své druhé vítězství v kariéře. Třetí skončila Rakušanka Marion Kreinerová.

 

Darko Bandic, ČTK/AP

Úřadující slalomářská mistryně světa z Lachtalu Ledecká potvrdila svou formu už v páteční kvalifikaci, kterou vyhrála. V prvním kole vyřazovací části, jež se tentokrát jela na dvě jízdy v každém kole, porazila bez potíží skoro o dvě sekundy Inu Meschikovou z Rakouska, která v minulém obřím slalomu SP v Rogle skončila druhá.

Ve čtvrtfinále devatenáctiletá česká reprezentantka vyřadila v součtu jízd o 15 setin domácí Anke Karstensovou a v semifinále potom poprvé prohrála. V prvním souboji totiž byla Japonka Tomoka Takeučiová, stříbrná olympijská medailistka ze Soči, rychlejší o dvě setiny, ale odveta se Ledecké povedla. V cíli byla o pět setin dřív a postoupila podruhé do finále SP v této disciplíně.

Tam si Ledecká vytvořila dobrou pozici v první jízdě, v níž porazila Zoggovou o 19 setin, a i když v druhém finále byla pomalejší, nakonec jí náskok na výhru stačil. Zopakovala tak vítězství z minulé sezony v Rogle, na stupně vítězů se v obřím slalomu dostala podruhé v kariéře. Přitom v aktuální sezoně se jí v této disciplíně moc nevedlo, v Rogle i na MS v Lachtalu skončila po čtvrtfinálovém vyřazení pátá.

"Tady v Sudelfeldu je to ohromně populární akce, takže se kvůli divákům jelo letos poprvé na dvě vyřazovací jízdy," vysvětlila v tiskové zprávě Ledecká. Upozornila hlavně na těsné výsledky. "Často rozhodovaly setiny," dodala snowboardistka, která je v pořadí Světového poháru druhá v disciplíně i v celkovém hodnocení.

Dnes si užila poprvé v kariéře i souboj s mužem, neboť organizátoři připravili závěrečný exhibiční duel vítězů obou kategorií. Ledecká do souboje s Rusem Alexejem Sobolevem startovala s náskokem podle výsledku kvalifikace a také toto "superfinále" vyhrála. "Vybírala jsem si trať a on měl nějakou kolizi. Ale vždy jsem si přála, abych po výhře mohla jet ještě jednu jízdu a to vítězství si užít," dodala Ledecká.

Další závod čeká snowboardisty koncem února v Japonsku, do té doby bude Ledecká trénovat a více se věnovat lyžím. "Snad se mi podaří odjet nějaké lyžařské závody, letos na to kvůli různým okolnostem nebyl moc čas," dodala.

Závody SP ve snowboardingu v Sudelfeldu (Německo) - paralelní obří slalom:
Muži:
1. Sobolev
2. Wild (oba Rus.)
3. Košir (Slovin.)
4. Dufour (Fr.)
Průběžné pořadí obřího slalomu (po 3 ze 4 závodů):
1. Wild 2120
2. Košir 2000
3. Sobolev 1610.
Průběžné pořadí SP:
1. Košir 3800
2. Wild 2770
3. Fischnaller (It.) 2508
Ženy:
1. Ledecká (ČR)
2. Zoggová (Švýc.)
3. Kreinerová (Rak.)
4. Takeučiová (Jap.).
Průběžné pořadí obřího slalomu (po 3 z 4 závodů):
1. Kreinerová 2600
2. Ledecká 1450
3. Calveová (Kan.) 1272
Průběžné pořadí SP:
1. Kreinerová 3290
2. Ledecká 2450
3. Schöffmannová (Rak.) 2000
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard