Rubriky:

Lyže a snowboard

Bode Miller zvažuje konec kariéry, na vině je další zranění

8. února 2015 11:25 - Vail

Bode Miller připustil, že by po dalším zranění mohl ukončit kariéru. Sedmatřicetiletý lyžař po pádu ve čtvrtečním superobřím slalomu na mistrovství světa se zotavuje v nemocnici ve Vailu po operaci přeříznuté šlachy pod kolenem.

 

Eric Bolte, Reuters

Američan má na kontě všechny úspěchy, kterých mohl ve sportu dosáhnout, a nyní se přiklání k možnosti, že se na závodní svahy už nevrátí.

„Teď momentálně mám tendenci se už nevracet," řekl v rozhovoru pro NBC. Majitel šesti medailí z olympijských her, řady křišťálových glóbů ze Světového poháru i čtyřnásobný mistr světa se v listopadu podrobil operaci vyhřezlé ploténky a první závod po návratu pro něj na domácím mistrovství světa v Beaver Creeku skončil v kotrmelcích a dalším zraněním.

V květnu se stane potřetí otcem a vše nasvědčuje tomu, že své tělo už dál trápit nebude. „Abych se ještě jednou vrátil, musel bych absolvovat extrémně náročnou přípravu. Není to jen tvrdý fitness program, ale hrozně moc práce mimo svah," připomněl. „A nejsem z těch, co potřebují pompézní odchod. Prostě už tam nebudu," dodal.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard