Rubriky:

Lyže a snowboard

Od vyřazení z reprezentace až na stupně? Kožíšek sní o třetí medaili

13. února 2015 08:17 - Praha

V roce 2005 v Oberstdorfu vybojoval bronz s Martinem Koukalem. O dva roky později v Sapporu stoupal na třetí stupínek s Milanem Šperlem. Co si podobný kousek zopakovat ve sprintu dvojic i na mistrovství světa ve Falunu 2015? Běžec na lyžích Dušan Kožíšek by se rozhodně nebránil. „Od šestky výš to bude uspokojivé, pro horší výsledek tam nejedu. A medaile je snem,“ neskrývá.

 

Michal Doležal, ČTK

Letošní cesta do Falunu byla pro jednatřicetiletého Kožíška řádně trnitá. Před sezónou se nevešel do reprezentace, přes léto se individuálně chystal v Norsku. Jenže na přelomu roku dvěma umístěními v elitní desítce ve Světovém poháru si o letenku do Švédska hlasitě řekl.

Parťáka nezná

I o místenku ve sprintu dvojic? „S trenérem jsme o tom ještě nemluvili, ale myslím, že si to zasloužím. Ve dvojicích jsem nikdy nezklamal, zkušeností v bruslařských dvojicích mám z celého startovního pole asi nejvíc,“ říká Kožíšek.

Nejasná je ale role jeho případného parťáka. Nabízí se jeden z dvojice Martin Jakš, Aleš Razým. „Ale oba teď marodili, nevím, komu to vzalo kolik sil. Aleš se potýká s nějakou únavou, ale zkušeností z dvojic má víc než Martin,“ přemítá Kožíšek, jenž se hodlá představit i v klasickém sprintu a v případě své nominace rovněž ve štafetě.

sob, Právo

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard