Janda si výhrou v Hakubě pojistil vítězství v letní GP

HAKUBA

Skokan na lyžích Jakub Janda v sobotu potvrdil skvělou formu v letní Grand Prix. Český reprezentant nenašel přemožitele v japonské Hakubě a vítězstvím v předposledním podniku seriálu si pojistil celkové prvenství. Janda o jedenáct bodů předčil Fina Happonena, na třetím místě skončil Rakušan Mogrenstern.

Současný nejlepší český skokan na lyžích Jakub Janda.

Janda, který dosud vyhrál dva závody letní Grand Prix a jen dvakrát skončil pod stupni vítězů, vedl na olympijském můstku v Hakubě už po prvním kole. V druhém dějství pak své japonské vítězství pojistil nejdelším skokem dne 129,5 metru. Bodovali i všichni tři další Češi. Jan Mazoch skončil devátý, Jan Matura byl osmnáctý a Antonín Hájek osmadvacátý.

Rakušan Wolfgang Loitzl, který byl v průběžném pořadí Grand Prix druhý za Jandou, dnes obsadil třináctou pozici. Za ni získal 20 bodů a českého skokana už nemůže předstihnout.