Rubriky:

Lyže a snowboard

Do závodu MS na velkém můstku půjdou Koudelka, Matura a Janda

25. února 2015 19:49 - Falun

Skokani na lyžích Jan Matura a Jakub Janda se na mistrovství světa ve Falunu kvalifikovali do čtvrtečního závodu na velkém můstku a v české sestavě doplnili Romana Koudelku, jenž měl start jistý, ale se svým skokem nebyl spokojen. Neuspěl pouze Viktor Polášek, kterého od postupové čtyřicítky dělilo na 42. místě osm desetin bodu.

 

Matthias Schrader, ČTK/AP

Koudelka byl jedním ze šesti předem kvalifikovaných skokanů, kteří si po dlouhých odkladech kvůli větru velký můstek ve Falunu vyzkoušeli. Český reprezentant skočil 119 metrů, stejně jako lídr Světového poháru Peter Prevc ze Slovinska.

"Spokojený vůbec nejsem. Nevím, kde je chyba, trošku to hledáme. Skoky nejsou uvolněné, nemám z nich vůbec radost. Je to takové znuděné. Musíme se kouknout, jak to vypadá na kameře, ale těch chyb tam asi bude hodně," řekl Koudelka.

Doufal, že se do závodu naladí na lepší notu. "U mě bývá každý často úplně jiný. Já věřím, že se probudím do lepšího dne, budu od rána trošku optimističtější a že to na můstku pak bude vidět," řekl letošní vítěz čtyř závodů Světového poháru.

Nejdále skočil Velta

Odkládání a čekání na skoky Koudelkovi vadí, ale nevymlouval se. "Bylo pro všechny stejné, nemá cenu v tom hledat nějaké problémy," řekl.

Nejdelší pokus dne předvedl mistr světa ze středního můstku Rune Velta, který doletěl na 135 metrů.

Jan Matura skočil o půl metru dál než Koudelka a v kvalifikaci obsadil 19. místo. "Skok nebyl úplně stoprocentní, ale metry slušný, takže spokojenost," řekla Matura a k nepříjemnému čekání dodal: "Člověk se rozcvičuje asi na pětkrát, a když jsou takovéhle podmínky, tak si je vědom toho, že se může cokoli nechtěně pokazit, aniž by za to sám mohl. Ale to se zaplaťpánbůh nestalo."

Janda byl s výkonem 111,5 metru na 35. místě a sedmnáctiletý Polášek, který byl ještě před půl rokem sdruženářem, skočil 106,5 m. "Pro mě to je obrovská zkušenost, skoro jako sen a užívám si to tady," řekl osmý z nedávného juniorského mistrovství světa.

Kvalifikaci zvládli nejlépe němečtí reprezentanti Richard Freitag a Markus Eisenbichler. Freitag předvedl pokus dlouhý 129 metrů, jeho krajan o půl metru kratší.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard